Spray po opalaniu domowej roboty

Tego lata było tak mało słonecznych dni, że mogłabym je policzyć na palcach jednej ręki. Nieoczekiwanie pogoda się zmieniła, i teraz trudno wytrzymać na dworze choć parę chwil, w tym skwarze. W gospodarstwie praca nigdy się nie kończy, i nie mogę sobie pozwolić na przebywanie w domu. Gdy dłużej pobędę na dworze moja skóra się napina i wysyła sygnał s-o-s. Wtedy z pomocą przychodzi jej spray po opalaniu domowej roboty

Na oparzenia słoneczne nasz dermatolog zalecił okłady z miodu. Są bardzo skuteczne, ale wymagają wyrzeczeń. Trzeba się liczyć z brudnymi ubraniami. Spray który robię w domu jest znacznie mniej problematyczny. Przynosi ulgę oparzonej skórze, a przy tym można go używać pod ubranie. Do przygotowania tego specyfiku na oparzenia potrzebujemy kilka prostych składników, które pewnie znajdują się w niejednej domowej spiżarni.

_MG_6685

Co nieco o składnikach na spray

Oczar wirginijski –a właściwie wyciąg z kory drzewa. To substancja bogata w flawonoidy, przyspiesza gojenie się ran, pomaga zlikwidować opuchliznę wywołaną przez stłuczenia, obrzęki, ukąszenia owadów, oparzenia. Zapobiega infekcjom a co najważniejsze likwiduje negatywne skutki wpływu promieni UV, przyśpieszając przy okazji proces regeneracji skóry, skutecznie ją odmładzając.

Ocet jabłkowy –wspomaga gojenie się ran po oparzeniu. Substancje znajdujące się w occie pomagają w odbudowe prawidłowego pH skóry.

Olejki –lawenda i rumianek kojąco wpływają na oparzoną skórę. Innym doskonałym olejkiem stosowanym do produkcji sprayu jest kocanka. Niektórzy producenci kosmetyków dodają olejek z mięty i rozmarynu, ponieważ tworzą przyjemne uczucie chłodu po aplikacji na skórę. Te olejki nie powinny być stosowane, gdy spray ma być przeznaczony dla małych dzieci. Mięta nie jest też zalecana dla mam karmiących piersią, gdyż wpływa negatywnie na podaż pokarmu.

Lista składników potrzebnych do wykonania sprayu

30 ml wyciągu z oczaru wirgilińskiego lub octu jabłkowego

20 kropli olejku z lawendy, kocanki lub rumianku

Wykonanie

Składniki należy przelać do szklanej butelki z rozpylaczem. Buteleczkę najlepiej przetrzymywać w ciemnym miejscu, co zapobiegnie utlenianiu się pod wpływem słońca, znajdujących w sprayu olejków eterycznych. Taka substancja mogłaby podrażnić skórę, zamiast ją uspokoić.

Sposób użycia

Wstrząsną przed użyciem, aby upewnić się, że olejki dobrze się zmieszały ze sobą. Rozpylić na skórę w zależności od potrzeb.

Taki kosmetyk to ukojenie dla zmęczonej słońcem skóry, a w dodatku bez zbędnych parabenów, które znajdują się w drogeryjnych produktach tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation